Free Essay

Cheeng

In: Business and Management

Submitted By Fatmaa
Words 344
Pages 2
FATMA ARAS
Kimya Mühendisi
Uyruğu

: T.C

Doğum Yeri | Tarihi : Kırşehir | 10.06.1992
Medeni Durum

: Bekar

Sürücü Belgesi

: Sürücü belgem bulunmamaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Tel.

: (0538 411 89 09)

e- mail : fatmaaras537@gmail.com
Adres : Yavuztürk Mah.Karadeniz Cad.Fildişi Sok.No:98/1 Üsküdar/İstanbul
Ulaşılamadığında Aranacak Kişi | Tel. : Durmuş ARAS |(05345104940)
ÖĞRENİM BİLGİLERİ
Yüksek lisans(2015-) : İstanbul Teknik Üniversitesi,Kimya Mühendisliği
Lisans(2010-2014)

: Gazi Üniversitesi, Kimya Mühendisliği

Lise(2006-2010)

: Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi, Fen Bilimleri

STAJ TECRÜBELERİ
Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş ( İşletme Stajı| 1 ay )
Boya prosesine ait ekipmanların incelenmesi, gerekli madde ve enerji denkliklerinin oluşturulmasıyla başlayan stajım ; işletme tarafından verilen projenin araştırılması ile devam edip üst yönetime yaptığım proje sunumumla tamamlanmıştır. İbrahim Ethem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş (Laboratuvar Stajı | 1 ay )
Kalite kontrol laboratuvarında başlayan ve sonrasında hammadde laboratuvarında da çalışma imkanı bulduğum stajım ; gelen numunelerin kalitatif ve kantitatif analizlerinin yapılması, sonuçların kaydedilmesi ayrıca yorumlanması şeklinde gerçekleşmiştir.

YABANCI DİL BİLGİLERİ
İngilizce : B2 ( Öğrenildiği Yer : MEB Kurumları, Akın Dil Eğitim Merkezi )
Arapça : A1 (Öğrenildiği Yer : İSMEK )
Almanca : A2 (Öğrenildiği Yer : MEB Kurumları,İSMEK,İTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu )
BİLGİSAYAR BECERİLERİ
MATLAB, ChemCad, PolyMath, MS-Office Programları,Fortran 77
PROJELER
Lisans Araştırma Projesi ( 2 Eğitim Dönemi ) : Oksidasyon Reaksiyonlarında Kullanılmak Üzere Bakır
İçerikli SBA-15 Katalizör Sentezi ve Karakterizasyonu
Gözenekli malzemelere ait detaylı bir araştırma sonrası SBA-15,MCM-41,Kil içerikli katalizörler hakkında sipesifik bilgiler elde edilmiştir. Amacımız sentezi yeni gerçekleştirilen bu malzemelerin yapısal ve kimyasal özelliklerinin iyileştirilmesi olup bilime katkı sağlamaktır. Bu çalışma ile malzemelerde inovasyon sürecinin nasıl yürütülmesi gerektiği öğrenilen en faydalı bilgiler arasındadır.

Kimya Mühendisliği Tasarım Projesi (2 Eğitim Dönemi ) : Amonyak Üretim Tesisinin Temel ve Yan
Ekipmanlarının Tasarımı, Prosesin Ekonomik Analizi
Amonyak üretim proseslerinin araştırılmasıyla başlayan bu proje pazar araştırması, hammadde kaynaklarının belirlenmesi, yatırıma uygun bölge seçimi gibi birçok ön araştırmadan sonra ana ve yan ekipmanların boyut hesapları (madde ve enerji denklikleri ) ile devam etmiştir. Ayrıca seçilen proses için HAZOP çalışması ve KarZarar analizleri gerçekleştirilmiştir.

ÜYE OLUNAN KLÜPLER
TMMOB Kimya Mühendisleri Odası, İstanbul
LÖSEV
Gazi Üni.IEEE Klübü
Gazi Üni.Kimya Mühendisliği Klübü…...

Similar Documents

Free Essay

Termpaper

...fraction (math) fragrance free freedom freeze Friday friend frog frost bul bisang-gu sohwagi sobang-gwan saengseon eobu gogijapi gi mat byeoruk ddeuda mitbadak milgaru ggot hwabun yuhaengseong kamgi bihaeng pari angae eunbakji eumsik bal putbo-ol ima oegukin sup samchang yeo-u bunsu hyang-gi muryo chayu eolda geumyo-il chingu gaeguri seori 15 b(p)ool b(p)ee-sahng-goo soh-hwah-gee soh-bahng-gwahn saeng-suhn uh-boo g(k)oh-gee-jahp-ee g(k)ee maht b(p)eeuh-rook dd(tt)uuh-dah meet-dah-dahk meel-gah-roo gg(kk)oht hwah-boon frost yoo-haeng-suhng kahm-gee b(p)ee-haeng pah-ree ahn-gae uuhn-bahk-jee uuhm-s(sh)eek b(p)ahl poot-boh-ohl ee-mah wey-gook-een soop sahm-chahng yuh-oo b(p)oon-soo heeahng-gee moo-ree-oh chah-yoo uhl-dah g(k)uuhm-yoh-eel cheeng-goo g(k)ae-goo-ree suh-ree frozen frozen fruit fry frying pan full moon fume fun funeral funny fur furnishings furniture fuse future areumsum gwa-il twigida peura-i-paen boreumdal yeongi jaemi jangnaesik jaemi-it-neun mopi segan gagu pyujeu mirae 16 German (people) ah-ruuh-soom g(k)wah-eel twee-gee-dah puuh-rah-ee-paen b(p)oh-ruuhm-dahl yuhn-gee j(ch)ae-mee j(ch)ahng-nae-s(sh)eek j(ch)ae-mee-eet-nuuhn moh-pee seh-gahn g(k)ah-goo peeyoo-juuh mee-rae G gallery gamble game garbage garden gardener garlic garnish gas (natural) gasoline gauze gem gentleman geography geology geometry German (language) German hwarang tobak orak sseuregi jeongweon jeongweonsa ma-heul jangsik cheonyeongaseu hwibalyu ga-a-je boseok sinsa......

Words: 27439 - Pages: 110